שאלות נפוצות

לפניך שאלות ותשובות לשאלות נפוצות על מערכת חימום תת ריצפתי של AHT.

 • מדוע מומלץ להתקין את מערכת החימום ללא חיבורים מתחת לרצפה?

  +

  התנגדות תלויה באורך הכבל, כלומר, אם נחתוך אותו נקבל שני חלקים אשר סכום התנגדותם שונה מהמקור. כבל חימום שאורכו אינו קבוע – הספקו אינו קבוע. לכן בכדי לקבוע הספק רצוי צריך להוסיף נגדים מתחת לרצפה. חיבורים המבוצעים באתר הבניה אינן מדויקים וחושפים את המערכת לסכנה של חימום יתר ואת הרכיבים עצמם לבלאי גבוה.

 • מה קורה בשעת הפסקת חשמל?

  +

  כמו רוב המערכות האחרות הפועלות על חשמל או דלקים מערכת החימום התת רצפתי של AHT לא תפעל בעת הפסקת החשמל. מערכות אחרות שאינן אוגרות חום יתקררו מיד אולם במערכת חימום התת רצפתי של AHT, הרצפה אוגרת חום ותמשיך לפלוט אותו לחלל החדר גם בשעת הפסקת חשמל כך שהחדר לא יתקרר אלא במקרים של הפסקת חשמל ממושכת.

 • האם ניתן לבחור להתקין את המערכת רק בחלק מחדרי המגורים?

  +

  מערכת החימום התת רצפתי של AHT מותקנת בעשרות אלפי בתים בישראל. יש הבוחרים לחמם את כל הבית (סלון, חדרי שינה, מקלחות וכו'), אולם יש גם רבים המתקינים את מערכת החימום הרצפתי אך ורק בחדרי השינה. רבים הם אלו הבוחרים להתקין את מערכת החימום התת רצפתי של AHT בחדרי אמבטיה בלבד, יחד עם מפיג אדים למראה ומחמם המגבות שלנו, וליהנות מרצפה חמה המתייבשת במהירות גם בימי החורף הקרים.

 • כמה חמה הרצפה (או מהי הטמפרטורה ברצפה)?

  +

  טמפרטורת הרצפה נעה בין 25 ל-28 מעלות צלזיוס. להזכיר שטמפרטורת החדר תעמוד על 21 מעלות בלבד שהיא האידיאלית והנוחה ביותר. להזכירכם, כאשר חם ברגליים – חם בכל הגוף.

 • האם מערכת החימום פולטת קרינה?

  +

  מערכת החימום התת רצפתי של AHT אינה מסוכנת למבוגרים או ילדים ועומדת בהמלצות התקן של מכון התקנים הישראלי והאירופאי. המערכת לא מייצרת שדה אלקטרו מגנטי.

 • האם צריך מערכת חימום נוספת בבית?

  +

  כמובן שלא. המערכת מיועדת לחימום מלא של כל אזור או חדר. קביעת תמהיל ההפעלה תלויה בכם. AHT יכולה לשמש בהחלט כספק חום בלעדי בבית או כספק חום נילווה. אפשר להתקינה בחלק מהבית או בכולו.

 • האם ניתן לחמם אזור מגורים בעל תקרה גבוהה מאוד?

  +

  חימום תת רצפתי של AHT הינו הפתרון האידיאלי לחללים גבוהים. השילוב של חימום אחיד ואיטי עם מיקום התרמוסטט בגובה מטר וחצי מאפשר קביעת טמפרטורה נוחה בסביבת המחייה ללא קשר לגובהה התקרה. אפקטים של הצטברות חום באזורים גבוהים בקרבת הקורן (מכשיר חימום הפולט חום) ומשבי רוח האופייניים כל כך במערכות אחרות, אינו מתקיים במערכת AHT.

 • כמה זמן לוקח לחמם את הבית בעזרת מערכת חימום תת רצפתי?

  +

  בהפעלה הראשונה, ניתן יהיה לחוש את התחממות הרצפה תוך 30 דקות. חימום חלל החדר תוך שעתיים מרגע ההפעלה והוא תלוי במספר משתנים כגון: אזור אקלים בארץ, מערכת הבידוד של הבית וגודל החדר. חשוב לזכור! חימום רצפתי לא נכון דורש זמן רב בכל הפעלה. לאחר שהחדר חומם פעם אחת, חשוב לקבוע טמפרטורת חיסכון (16/17 מעלות) לכל תקופת החורף. כעת החדר יחומם רק לפי הצורך. זמן החימום יצומצם לחצי שעה בלבד וחשבון החשמל יצנח שכן המערכת לא תחמם את הרצפה וחלל החדר כל פעם מחדש אלא תפצה על הפרשי חום קטנים יחסית.

 • האם מערכת חימום תת ריצפתי חשמלי, בטיחותית לבני הבית?

  +

  מערכת חימום תת רצפתי של AHT היא למעשה המערכת חימום הבטיחותית ביותר לבני הבית ביחס למערכות אחרות: אין חשש מהתחשמלות – כי אין חיבורי חשמל גלויים. אין חשש מכוויות – כי אין גופי חימום חשופים. אין חשש מהתלקחות – כי המערכת מורכבת מתחת לרצפה ואינה מתלהטת. אין חשש מדליפות גז או נפט. אין חשש משריפת החמצן בחדר – המערכת אינה זקוקה לחמצן על מנת לפעול.

 • באיזה שלב מומלץ לתכנן חימום רצפה?

  +

  מומלץ לתכנן את מערכת החימום הרצפתי כבר בשלבי הבניה המוקדמים, לפני ריצוף ולאחר חשמל, אינסטלציה וטיח. בונים או משפצים את הבית? פנו אלינו עוד היום למידע נוסף והצעת מחיר משתלמת!

 • האם מערכת החימום הרצפתי משפיעה על גובה הריצוף בבית?

  +

  מערכת החימום התת רצפתי של AHT אינה משפיעה על גובה הריצוף. אנו משתמשים בלוחות הכי דקים שקיימים היום בשוק והמערכת מתאימה לכל סוגי הריצוף ללא הכנה מיוחדת.

 • האם ניתן להתקין את המערכת בבנייני קומות?

  +

  ניתן להתקין את מערכת החימום התת רצפתי של AHT גם בבנייה רוויה. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם קבלני בנייני קומות ומתקינים מערכות חימום תת רצפתי באלפי דירות בבנייה רוויה.

 • לאיזה ריצוף מתאימה מערכת חימום רצפה והאם ישנן הגבלות בעת התקנת המערכת לריצוף פרקט?

  +

  מערכות החימום מתאימות לכל סוגי הריצוף. במקרים בהם מבצעים על ריצוף קיים פרקט, ניתן לבצע חימום תת רצפתי בלבד ע"י פריסת גופי חימום דקים במיוחד

 • האם ניתן לחבר את מערכת החימום הרצפתי למערכת הבית החכם?

  +

  חיבור הבית החכם למערכת החימום התת רצפתית בהחלט מתאפשר אך חשוב לדעת כי בקרי הטמ"פ שלAHT הינם חכמים מאד ובעלי יכולות תכנות העולים על יכולות התכנות של הבית החכם.

 • אילו הנחיות בטיחות קיימות לשימוש במערכת?

  +

  ניתנות הנחיות מדויקות אשר לדרישות ולהכנות הנדרשות, דרישות אלה נבדקות ע"י AHT במהלך תהליך ההתקנה. מעבר לכך בסוף התהליך מסופקים אישורי מכון תקנות ואישורי פעילות של הרשות לחשמל טרם בדיקה לצורך טופס 4.

 • האם יש צורך בתחזוקה שוטפת של הרצפה המחוממת?

  +

  מערכת החימום התת רצפתית החשמלית הינה מערכת ללא תחזוקה כלל

 • איך לזהות תקלות ובעיות במערכת על מנת למזער נזקים ולהעלות על הבעיה בהקדם ולתקנה?

  +

  מערכות החימום התת רצפתיות הינם מערכות חכמות וחיווי על תקלות מתבצע ע"ג בקרי הטמ"פ. כמו כן, ישנו מדריך למשתמש המציג את אפשרויות התקלה ופתרונות תפעול לה.