יתרונות בחימום תת רצפתי בחורף, חימום תת רצפתי | AHT ISRAEL

יתרונות בחימום תת רצפתי בחורף

החורף הישראלי איננו הקשה ביותר בחורפי העולם, אבל עדיין סביר מאד להניח שתבינו שיהיה לכם קשה (או אפילו מסוכן) לעבור אותו בקלות ללא אמצעי חימום למיניהם. כאן אנחנו נכנסים לשדה משחק רחב מאד, ובו מגוון פתרונות שאפשר לשקול, לכל אחד מהם מאפיינים ויתרונות משלו. אחת הבחירות המוצלחות ביותר שתוכלו לבצע היא חימום תת רצפתי, שמציע מספר מעלות חיוניות מאד.

כל הסיבות לשקול בחיוב חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי הוא מערך לחימום המבוסס על צינורות מים חמים, או לחלופין גופי חימום חשמליים אותם מניחים מתחת לריצוף בבית. יש סוגים שונים של פתרונות חימום העונים על ההגדרה הזו, אבל המכנה המשותף הוא לרוב דומה – וכך גם רשימת היתרונות. הדבר הראשון שחימום תת רצפתי מספק הוא נוחות, כאשר המערכת הן מחממת את האוויר והן מביאה להקרנת חום לחדר, שילוב שמביא לתחושה נעימה במיוחד (מובן שגם המדרך ברגל יחפה נעים במיוחד בתנאים האלה). פלוס אחר הוא שלהבדיל מאמצעים אחרים לחימום, ייבוש האוויר שנגרם על ידי חימום תת רצפתי הוא מינימלי מאד.

חימום תת רצפתי מביא לטמפרטורה אחידה בכל שטח החדר – תשכחו ממצבים בהם רק מי שנמצא בפינה מסוימת של החדר מרגיש את המזגן או את המאוורר. מבחינה אתסטית, מסתתר כאן יתרון נוסף, תרתי משמע. החימום התת רצפתי, מעצם ההגדרה שלו, אינו גלוי לעין. לכן הוא גם אינו פוגע במראה האסתטי של החדר או גוזל שטח יקר ממנו. בבתים ובחדרים קטנים יחסית הופך בתנאים האלה החימום התת רצפתי למתבקש במיוחד.

אז איך מתחילים?

אף על פי שנקודת הפתיחה של חימום תת רצפתי היא מצוינת, ללא צל של ספק, עדיין יש לזכור שהוא מצריך תכנון נכון והתקנה מקצועית. להבדיל מאמצעים אחרים שניתן להתקין בכל שלב למעשה, רצוי מאד להתקין חימום תת רצפתי בשלבים מוקדמים, לפני שהמבנה כבר מושלם: פשוט מכיוון שההתקנה הופכת לפשוטה יותר בתנאים האלה. גם מאוחר יותר קיימת אופציה להתקין את מערך החימום, אבל הצפי הוא לתהליך מעט מורכב יותר, עם פוטנציאל לעלייה מסוימת במחיר.

בכל מקרה, אי אפשר להתפשר בבחירת הגורם שיתכנן ויתקין את מערך החימום התת רצפתי הלכה למעשה. מומלץ לוודא שזו חברה מנוסה, שמאחוריה התקנה מוצלחת של מערכי חימום רבים ומגוונים. יש לשוחח עם אנשי החברה ולראות במה כרוך התהליך, מהם שלבי העבודה וכמובן – גם העלויות שלה. התקנה נכונה יכולה למקסם את יתרונות החימום ולהביא לכם הרבה מאד שקט נפשי לאורך זמן.